Gjykata e Posaçme e Apelit, la në burg Edmond Karriqin, prokurorin e Kukësit, i cili tre javë më parë u arrestua me urdhër të SPAK për korrupsion. Apeli i GJKKO-së këtë të hënë ka refuzuar kërkesën e drejtuesit të prokurorisë së qytetit të Kukësit për zbutje të masës. Sipas SPAK, […]

Ka përfunduar nën prangat e Policisë së Kosovës mëngjesin e së hënës këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina. Medita njoftojnë se ajo është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi është hasur nga ata në lokalin e saj në lagjen Emshir të kryeqytetit. Fjolla ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, […]

Duhej të ishte një situatë e kundërt, por në fakt investimet pa projekt që po bën kompania Salillari në Kukës, vetëm sapo ju shton hallet banorëve. Pasi vendosi të mbyllë urën mbi lumin Drin, duke mbyllur dhe hyrjen e Kukësit, kompania private Salillari që administron edhe Rrugën e Kombit, u […]