U nda ne menyre te papritur nga jeta mengjesin e sotem, Zysha Farie, Farie Palushi-Kerxhaliu. Zysh Faria, nje nga mesueset me te njohura te shkolles se Bicaj, nxorri ne jete me dhjetera e qindra breza nxenesish. Edhe pse kishte disa vite ne pension, ajo vazhdonte te kontribuonte per komunitetin ku […]

Nga Petrit Palushi Nderim dhe respekt për Esat Muharrem Bajraktarin Esat Muharrem Bajraktari, ndahet prej jete në moshën 90 vjeçare. Rinija e vet qe tepër dramatike, por dhe heroike njëkohësisht. Qysh në moshën 15 vjeçare u përfshi  në Lëvizjen anti-italiane, anti-gjermane dhe anti-komuniste në Lumë, lëvizje që drejtohej prej Muharrem […]

‘Lamtumirë mësuesi fisnik, Rizë Xhemë Spahiu! Iku nga kjo botë edhe mësuesi fisnik Rizë Xhemë Spahiu…’ Publicisti dhe shkrimtari i njohur kuksian Petrit Palushi ka bërë të ditur lajmin e trishtë. ‘Përveç njohjes me djemtë e vet, Izet, Luan & Vullnet, me këtë njeri të virtytshëm, më kish lidhë letërsia. […]

Doktori i Shkencave Gjeologjike dhe profesori i Associuar, kuksiani Hamit Noka, mësohet se ka ndërruar jetë. Lajmi bërë i ditur në rrjetet sociale nga të afërmit e tij. Mësohet se ai ka humbur jetën nga koronavirusi Covid-19. Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por […]

Mjeku i njohur kuksian Shaqir Shehu, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Mësohet se Shehu ka qenë i infektuar me koronavirusin Covid-19. Ai ishte i shtruar në spital dhe më pas ishte transferuar në Turqi ku edhe ka humbur jetën, pasi ishte infektuar shumë rëndë në mushkëri. Shehu shërbente […]

Policia e Kukësit bën thirrje të gjithë qytetarëve që janë gjobitur gjatë pandemisë që të vijnë e të bëjnë kërkesë për faljen e gjobave. Njoftim i rëndësishëm për qytetarët nga Policia e Kukësit: Në zbatim të Aktit Normativ Nr. 31, datë 07.10.2020 ‘Për faljen e masave administrative me karakter ndëshkues, […]