• Sun. Jun 23rd, 2024

Njoftime

  • Home
  • Ndërron jetë në Paris atdhetari nacionalist, lumjani Ylli Spahiu

Ndërron jetë në Paris atdhetari nacionalist, lumjani Ylli Spahiu

Ndërron jetë në Paris atdhetari nacionalist, lumjani Ylli (Hyllë) Nezir Spahiu! Ngushëllime Familjes Spahiu! Ylli Spahiu, pinjoll e rrënjë trashigimnie i patriotit Islam Spahisë, nip i patriotit Sali Spahiu, si…

Ndahet nga jeta para kohe, biologu i njohur kuksian, Arben Palushi

Biologu i njohur kuksian, Arben Palushi është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme. Lajmin e ka bërë të ditur shkrimtari i njohur i Kukësit, Petrit Palushi, i cili ka…

Ndahet nga jeta babai i Shefqet Kastratit/ Mesazhi i familjes

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë babai i biznesmenit të njohur Shefqet Kastrati. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të Jonuz Kastratit e ka bërë me dije vetë familja,…

Ndahet nga jeta diplomati i njohur hasjan, Hajdar Muneka

Hajdar Muneka, diplomat i njohur dhe me një përvojë shumë të gjatë, është ndarë në mbrëmjen e së enjtes nga jeta në moshën 68 vjeçare. I lindur në Has dhe…

Njoftim/ Të dielën zhvillohet gara e skive në fshatin Shishtavec, ja çmimet që jepen

Faqja ‘Shishtaveci’ ka njoftuar në Facebook se ditën e dielë në 6 shkurt do të zhvillohen gara e skive në këtë zonë. Sipas njoftimit, në garë do të ketë çmime…

Kukës, shpallet konkursi me poezi për çmimin ‘Agim Spahiu’

Shpallet konkurs në poezi për çmimin letrar ‘Agim Spahiu’, Edicioni i Tretë. Organizim i Këshillit të Qarkut Kukës, Klubit letrar Anton Pashku Kukës. Në Konkurs përfshihen krijues të Qarkut Kukës,…

Promovohet libri i studiuesit të ndjerë, Fitor Ollomani

Shkrimtari dhe publicisti Petrit Palushi ka lajmëruar se ditën e premte do të promovohet libri i studiuesit kuksian, Fitor Ollomani i cili humbi jetën tragjikisht pak muaj më parë në…

Njoftim punësimi/ Kompania nga Prishtina kërkon 40 mjeshtra dhe punëtorë

Kompania nga Prishtina ‘BESA-KOMERCE’ Shpall konkurs për punë! Punëtoret të cilët ne kërkojmë duhet te jenë nga lamia e ndertimtarisë. 15 Mjeshtër ndërtimi. 25 Punëtor te ndërtimit. Vendi i punës…

Varroset me nderime të larta atdhetari e pedagogu i shquar, kuksiani Naim Basha

Para disa ditësh ndërroi jetë në Belgjikë prof. Naim Basha, nga katundi Novosej i Kukësit, me banim që nga viti 1948 në Ferizaj, Kosovë. Profesor i gjuhës shqipe, veteran dhe…

Ndahet nga jeta ish-drejtuesi lokal, Dilaman Nela

Me hidhërim të thellë mësuam për ndarjen e parakohëshme nga jeta te mikut, bashkëpunëtorit njeriu me vlera dhe të përkushtuar Dilaman Nelës, një nga aktivistët dhe pushtetarët e shquar të…