• Tue. May 21st, 2024

Kukesi

  • Home
  • Aksident me vdekje në Gjegjan

Aksident me vdekje në Gjegjan

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën “Milot-Morinë”. Një mjet ka përplasur një këmbësor rreth 60 vjeç, i cili ndërroi jetën në vendngjarje. Drejtuesi i…

Prokuroria e Kukësit kërkon konfiskimin e pasurive të të dënuarit për drogë në Itali

Prokuroria e Kukësit ka kërkuar konfiskimin e pasurive të një të dënuari për shpërndarje të lëndëve narkotike në Itali. ‘Kjo prokurori, më datë 13.01.2020 ka regjistruar referimin pasuror nr. 1,…

VIDEO/ Borë dhe akull, kujdes kur udhëtoni në Rrugën  e Kombit, ka dhe aksidente

Mëngjesi i sotëm e ka gjetur zonën e Kukësit dhe veriun e Shqipërisë të përfshirë nga moti i keq me reshje të shumta shiu dhe dëborë ne lartësi. Siç mësohet,…

Kukësi zbardhet nga dëbora në pranverë, trashësia deri në 10 cm, akset problematike

Zona veri-lindore e vendit është përfshirë nga moti i keq shoqëruar me reshje shiu e bore. Në lartësitë mbi 700 metër ka pasur reshje dëbore deri në një trashësi prej…

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit! Kontrolle në Kukës e Has, gjyshja shpallet në kërkim nga policia

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit prej më shumë se 5 ditësh tashmë. Policia e Durrësit njofton se janë kryer kontrolle në bashkëpunim me blutë e Kukësit, në zonën e këtij…

Shpifi kundër kandidatit të opozitës në Kukës për zgjedhjet e 14 majit, gjykata dënon televizionin ABC News

Gjykata e Kukësit shpalli fajtor për shpifje televizionin pro-qeveritar ABC News, pasi kishte shpifur më herët për Admir Sinamatin, kandidatin e opozitës për zgjedhjet lokale të vitit të kaluar. Vetë…

VIDEO/ Kapen 11 kilogram heroinë në doganën e Morinit

Një sasie e madhe lënde narkotike e llojit heroinë, është zbuluar nga Policia e Kukësit në bashkëpunim me shërbimin doganor të Shqipërisë dhe Kosovës, në pikën kufitare të Morinit. Në…

Lënia pas dore nga shteti, po ‘zhduk’ Veriun, rënia e madhe e lindjeve në Kukës

Shqipëria po përballet me rënie të shpejtë të lindjeve, sidomos në vitet pas pandemisë, por në qarqet e Veriut, fenomeni po intensifikohet më shumë. Teksa lindjet në shkallë kombëtare ranë…

Gazeta ‘Blick’: Zviceranët u shpëtuan në Kukës nga kosovarët, Balla shkoi të merrte meritat

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës (SHKSHMK) arriti të shpëtojë dy turistë zviceranë, të cilët mbetën të bllokuar në rajonin e Çajës në Kukës. Lajmi bëri shumë bujë edhe në…

Dy turistë zviceranë i zë orteku në Çajë, i shpëtojnë forcat e kërkimit të Kosovës

Një skuadër e Shërbimit tw Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës, gjendet në një operacion të ndërlikuar dhe me rrezikshmëri të lartë të kërkim- shpëtimit në afersi të fshatit Çajë, ne zonën…