• Sun. Jun 23rd, 2024

Bashkia

  • Home
  • Në qeli pas video-skandalit në zyrën e tij, ja sa vite burg rrezikon Safet Gjici

Në qeli pas video-skandalit në zyrën e tij, ja sa vite burg rrezikon Safet Gjici

Ish-kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici u arrestua pasditen e kësaj të shtune nga SPAK, pas publikimit të një video-skandali seksual me një vajzë në zyrën e tij, ndërsa…

VIDEO/ Qytetarëve të Kukësit u rritet çmimi i ujit

Qytetarët e Kukësit do ta paguajnë më shtrenjtë faturën e ujit të pijshëm. Tashmë rritja e çmimit me 10 lekë më shumë për metër kub plus 10 lekë për shërbimin…

Së shpejti linja publike e autobusit Kukës-Prizren, thotë Gjici

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozin dhe Ruzhdi Kurtishajn nga shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve. Gjici përmes…

Dimër i vështirë, në Kukës ka mungesë dhe rritje të çmimit të druve të zjarrit

Qytetarët kuksianë duket se do ta kenë të vështirë ta sigurojnë ngrohjen gjatë periudhës së dimrit, i cili nuk do të vonojë të vijë më shpejt se në qytetet e…

‘S’ka shpopullim të Kukësit’, Gjici: Qindra kuksianë janë rikthyer për të investuar

Safet Gjici, kryebashkiaku socialist i Kukësit, në një intervistë televizive me Euronews, thotë fillimisht se kuksianët po ikin, por mohon se bëhet fjalë për shpopullim. Në interpretimin e Safet Gjicit,…

Nis rehabilitimi i kolektorit të ujërave të zeza në qytetin e Kukësit

Kreu i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, thotë se kanë filluar punimet për zbatimin e projektit për të bërë të mundur rehabilitimin e Kolektorit të ujërave të zeza (KUZ) në…

Të braktisur nga bashkia, banorët e lagjes së re ngrihen në protestë për rrugën

Disa kohë më parë disa kamionë me zhavorr u hodhën në rrugën plot me gropa të lagjes së re në Kukës, dhe në media u propagandua si një investim i…

Yuri Kim viziton Kukësin

Ambasadorja Yuri Kim, e shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, kanë vizituar sot qytetin e Kukësit. Këtë vizitë e ka bërë të ditur kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet…

Gjici nxjerr në shitje aksionet e Bashkisë te Klubi i Kukësit

Bashkia e Kukësit e drejtuar nga Safet Gjici, ka nxjerrë në shitje aksionet që ajo zotëron në Klubin e Kukësit. Pas vendimit të qeverisë që të mos ketë më klube…

Transparenca e Këshillit Bashkiak, monitorimi nga Faktoje, Kukësi në vendin e 6

15 bashki prej më shumë se një viti e gjysëm po monitorohen në lidhje me transparencën me publikun. Nga raportimi i fundit shihet se Bashkia e Kukësit ka rritje të…