• April 21, 2024 11:54 am

admin

  • Home
  • Media italiane: Kukësi, xhevahiri i fshehur mes maleve shqiptare

Media italiane: Kukësi, xhevahiri i fshehur mes maleve shqiptare

Media italiane ‘Meteo Giornale’ i ka kushtuar një shkrim qytetit të Kukësit, duke e cilësuar atë një vend magjepsës, ku çdo hap të sjell më pranë zbulimit të diçkaje të…

Kukësi zbardhet nga dëbora në pranverë, trashësia deri në 10 cm, akset problematike

Zona veri-lindore e vendit është përfshirë nga moti i keq shoqëruar me reshje shiu e bore. Në lartësitë mbi 700 metër ka pasur reshje dëbore deri në një trashësi prej…

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit! Kontrolle në Kukës e Has, gjyshja shpallet në kërkim nga policia

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit prej më shumë se 5 ditësh tashmë. Policia e Durrësit njofton se janë kryer kontrolle në bashkëpunim me blutë e Kukësit, në zonën e këtij…

Sheshi që meriton nji emën-Shkruan Naim Palushi

Në pranverën e vitit 1999 ishte vend-grumbullimi ma i madh i të dëbuemve nga lufta në Kosovë (nga sheshi “Skënderbej deri te Dega e Mbrendshme). Tre muaj kanë jetue me…

Kukësi i dorëzuar në kampionat, tani kërkon prestigjin e Kupës

Kukësi ndodhet në vendin e fundit të renditjes dhe misioni mbijetesë për verilindorët bëhet gjithnjë e më e vështirë javë pas jave. Skuadra kuksiane është aktualisht 12 pikë larg Laçit…

Qyteza Dardane në Kodrën e Pecës, libri i ri për antikitetin e Kukësit, nga profesor Luan Përzhitës

Qyteza dardane në Kodrën e Pecës-Kukës, është një ndër monumentet e njohura jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë saj. Një kontribut me vlerë janë publikimet e prof.dr Luan Përzhita…

Shpifi kundër kandidatit të opozitës në Kukës për zgjedhjet e 14 majit, gjykata dënon televizionin ABC News

Gjykata e Kukësit shpalli fajtor për shpifje televizionin pro-qeveritar ABC News, pasi kishte shpifur më herët për Admir Sinamatin, kandidatin e opozitës për zgjedhjet lokale të vitit të kaluar. Vetë…

VIDEO/ Kapen 11 kilogram heroinë në doganën e Morinit

Një sasie e madhe lënde narkotike e llojit heroinë, është zbuluar nga Policia e Kukësit në bashkëpunim me shërbimin doganor të Shqipërisë dhe Kosovës, në pikën kufitare të Morinit. Në…

Nga historia e sportit në Kukës/ Kush është Fatmir Hasanpapa

Shkruan Naim Palushi Nuk mundem me lanë pa i shkrue dy fjalë për sportistin tropojan të viteve 80, i cili për disa vjet dha kontribut për sportin në Kukës. Quhet…

Valltari virtuoz lumjan, Ymer Shehu

Ymer Shehu, Shtiqën, Lumë. Figurë emblematike e folklorit të rrafshes së Lumës. Valltar, udhëheqës i valles së shpatave.