Tropojë Plagosi me armë zjarri 39-vjeçarin, Policia arreston në kohë rekord autorin. Sekuestrohet edhe arma e krimit, kallashnikov. Sot, rreth orës 07:10, në fshatin Luzhe, si pasojë e një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi I. A., 46 vjeç, ka plagosur me armë zjarri shtetasin B. K., 39 […]

Rrjeti i zonave te mbrojtura është një nder destinacionet me te rëndësishme turistike. Sot ne parkun kombëtar Lugina e Valbonës me mbështetjen e Këshillit te Qarkut Kukës dhe Bashkise Tropojë u be hapja e sezonit te ri turistik. Ne këtë kuadër u organizuan disa veprimtari festive. Ftojmë te gjithë Shqiptaret […]