Promovohet libri i studiuesit të ndjerë, Fitor Ollomani

Read Time:29 Second

Shkrimtari dhe publicisti Petrit Palushi ka lajmëruar se ditën e premte do të promovohet libri i studiuesit kuksian, Fitor Ollomani i cili humbi jetën tragjikisht pak muaj më parë në një aksident me makinë.

Njoftimi i publicistit Petrit Palushi:

Në Kukës, ditën e premte, ora 12.00,  tek American Corner (Pallati i Kulturës Hasan Prishtina),

Qendra Kulturore e Bashkisë organizon promovimin e librit të studiuesit Fitor Ollomani (1985 – 2021) për poezinë e Ali Podrimjes e Din Mehmetit.

Në këtë takim  pritet me mjaft interes fjala e studiuesit Besim Muhadri, redaktor dhe njëkohësisht edhe përgatitës i librit për botim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Bashkia e Kukësit vlerësohet me çmimin ‘Bashkia model’ për Brezin e Gjelbër Evropian 2021
Next post EMRAT/ 5 të arrestuar në Tiranë e Kukës, falsifikonin testet e Covid e çonin njerëzit në Kosovë