Aksident ne rrugen e Uzines, plagoset 67-vjecari, arrestohet shoferi nga Bushati

Nje aksident ka ndodhur diten e sotme ne rrugen Kukes-Uzine, ku ka mbetur i plagosur 67-vjecari me inicialet B. P.

Policia ka arrestuar shoferin 38-vjecar nga Bushati, Kukes.

Policia Kukës:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin S. Gj., 38 vjeç, banues në fshatin Bushat, Kukës.

Arrestimi i tij u bë pasi, në aksin rrugor Kukës-Uzinë, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin B. P., 67 vjeç, banues në Kukës.

I dëmtuari, pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin rajonal Kukës, është transportuar për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ ‘Bisedë për librin’ Petrit Palushi takim me të paraburgosurit në Kukës

Sun Jun 27 , 2021
Intelektuali dhe shkrimtari kuksian, Petrit Palushi i shoqëruar edhe nga të rinj ka zhvilluar një takim në ambientet e paraburgimit të Komisariatit të Kukësit. Palushi shkruan se, disa prej tyre ishin lexues të mirë dhe u gëzuan që u dhamë libra të rinj. Reagimi i Petrit Palushit në Facebook: Bisedë […]