Emërohet kreu i ri i Prokurorisë së Kukësit

Shkarkimi i Rita Gjatit nga vettingu, bëri që pozicioni i kreut të Prokurorisë së Kukësit të ngelte bosh.

Por jo për shumë kohë.

Në mbledhjen e saj të radhës zhvilluar online këtë të premte, Këshilli i Lart i Prokurorisë (KLP), ka marrë disa vendime të rëndësishme për sa i pozicioneve të përkohshme të Drejtuesve të Prokurorisë pranë disa Gjykatave të Shkallës së Parë.

Ditën e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur emërimin e një tjetër prokurori në këtë të detyrë, edhe pse si të përkohshëm.

Kështu, mësohet se Edmond Karriqi është caktuar përkohësisht në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Kukës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ PD e Kukësit hap fushatën elektorale

Sun Mar 28 , 2021
Partia Demokratike në Kukës ka hapur të shtunën fushatën elektorale. Në ceremoninë e hapjes së fushatës për zgjedhjet e 25 prillit, përveç kandidatëve për deputetë, ishin të pranishëm edhe themelues dhe drejtues ndër vite të PD-së në Kukës. ‘Sot bashkë me kandidatët e tjerë për deputete te Partisë Demokratike e […]