Reshjet, probleme në rrugët e Kukësit, ja ku ka rrëshqitje dherash

Reshjet e shiut kanë sjellë probleme në rrugët e Kukësit.

Sipas të dhëna zyrtare nga Autoriteti Rrugor Shqiptar në qarkun e Kukësit ka pasur reshje të shumta shiu dhe në zonën e Alpeve, ka reshje dëbore.

‘ARRSH njoftoi se gjatë natës ka pasur reshje bore në veri të vendit, si në Dedaj-Razëm, Bajram Curri-Valbonë, grupet e punës kanë qenë në terren rruga është e hapur dhe qarkullimi vazhdon pa problem.

Në segmentin Fushë Arrëz-Kukës dhe Kalimash-Fushë Dukagjin, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut ka pasur rënie gurësh në trup të rrugës, është ndërhyrë menjëherë nga kompania e mirëmbajtjes dhe po punohet akoma qarkullimi vazhdon normalisht’, thuhet në njoftimin zyrtar të ARRSH-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Petrit Palushi: Shqipërisë i shtohet edhe një problem ... Baton Haxhiu

Fri Jan 8 , 2021
Publicisti dhe shkrimtari i njohur kuksian Petrit Palushi ka ironizuar daljet e shpeshta nëpër ekranet shqiptare të mikut të Edi Ramës, Baton Haxhiu i cili mbron çdo gjë të kreut të qeverisë. Sipas Palushit, Baton Haxhiu është një problem shtesë për Shqipërinë. Reagimi i plotë i Petrit Palushit: PROBLEM SHTESË […]