VIDEO/ Tregu i Kukësit, çmime të lira, por shumë pak blerës

Tregu i Kukësit në këto kohëra pandemie dhe dimri ofron produkte me çmime mjaft të lira.

Por duket se problem është bërë shitja e tyre.

Siç thonë dhe blerësit dhe tregtarët, shitjet janë në nivele të ulëta.

Edhe pse çmimet janë të lira, sërish gjendja ekonomike e kuksianeve nuk i lejon ata që të plotësojnë të gjitha nevojat.

Për më shumë, ndiqni kronikën e përgatitur nga RTSH Kukësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

90 qytetarë me koronavirus në Kukës, 3 në spital

Thu Dec 3 , 2020
Në qytetin e Kukësit aktualisht janë aktivë me koronavirus 90 qytetarë. Shifra është dhënë nga kreu i Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor në Kukës, Hasan Halili. Ky i fundit thotë se shifra ndryshon ditë pas dite dhe në fund të 2 javëshit bëhet edhe një bilanc në lidhje me situatën. […]