• Mon. May 27th, 2024

Aksioni i SPAK/ Kush është kuksiani i arrestuar dhe për çfarë akuzohet

Të tjerë persona të njohur janë arrestuar në kuadër të aksionit të mbrëmshëm, ku u prangosën edhe zyrtarë policie, mes tyre dhe Erzen Breçani.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se mes personave të arrestuar janë Bujar Gërmizi, personazh i njohur në Kukës, dhe Besmir Mustafi.

Mësohet se Gërmizi, i cili tashmë mban mbiemrin Ajeti, akuzohet për krijim kushtesh për vrasje, ndërsa është një emër i njohur në Kukës.

Sakaq, i shpalluri në kërkim Ervin Mata akuzohet për trafik droge, ndërsa Dedan Gjoni akuzohet për krijim kushtesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *