FOTO/ Forcat e FSK dhe vullnetarë nga Shqipëria e Kosova, pastrojnë bregun e Drinit të Bardhë

Dhjetëra pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe vullnetarë nga Shqipëria dhe Kosova kanë ndërmarrë një aksion për pastrimin e bregut të lumit Drin në Vërmicë.

Aksioni i pastrimit është bërë në dy ditë, 25 dhe 26 qershor, ndërsa janë pastruar qindra metra hapësira.

Mbeturina të ndryshme, nga letra, tek plastika dhe lloje të tjera janë mbledhur nga të pranishmit në aksion.

Në fund mbeturinat janë transportuar për në vendin e caktuar me makinat e FSK-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Në 15 korrik nisin fluturimet nga aeroporti i Kukësit, fluks për të blerë bileta

Sun Jun 27 , 2021
Kompania ajrore kombëtare, ‘Air Albania’ ka njoftuar se në datë 15 korrik nis fluturimet nga aeroporti ndërkombëtar i Kukësit ‘Zayed Flatrat e Veriut’. Sipas njoftimit, destinacionet e para që do të nisin udhëtimet nga ky aeroport janë Zyrihu dhe Stambolli. Klodiana Visha, perfaqesuese e nje komapnie udhetimi në Kukës bën […]