FOTO/ Ura e re izolon qytetin, në Kukës zhvillohet një tryezë e gjerë bashkëbisedimi

Shqetësim i ligjshëm, problem që kërkon zgjidhje, hyrja dhe dalja nga Ura e Drinit të Zi për në qytetin e Kukësit!

Qendra Për Progres Rinor në Kukës, ka organizuar sot një tryezë të gjerë diskutimesh.

‘Sot, në një takim me Inxhinierë, drejtues të Institucioneve Vendore, anëtarë të Këshillit Bashkiak Kukës, aktivistë dhe qytetarë, u dakordësuam për nevojën emergjente të qartësimit të situatës së hyrje-daljeve në qytetin e Kukësit.

Sigurimi i hyrjes dhe daljes nga Ura e Drinit të Zi është i domosdoshme dhe shumë i rëndësishme për të gjithë komunitetin e Kukësit!

Jemi në pritje të reagimit nga ARRSH dhe kompania koncensionare!

Mos krijimi i kushteve për hyrje dhe dalje në Kukës nga Ura e Drinit të Zi është shkelje e drejtpërdrejtë e interesave të qytetarëve të Kukësit për sot dhe për të ardhmen!’, shkruhet në faqen e Facebook të shoqatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Një i arrestuar në Morin, një tjetër në kërkim

Thu Jun 17 , 2021
Policia Kufitar e Morinit ka arrestuar një 41-vjeçar kosovar, pasi është kapur me dokumente të falsifikuara. Gjithashtu, është shpallur në kërkim një shtetas tjetër i dyshuar si i përfshirë në falsifikimin e dokumenteve. Njoftimi i policisë së Kukësit: Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë […]