Gega me koronavirus? Kukësin e drejton zv.trajneri

Pas dy rezultateve negative në startin e sezonit, mbi të ardhmen e Skënder Gegës u ngritën disa pikëpyetje.

Trajneri i Kukësit nuk ishte sot i pranishëm në sfidën kundër Besës në Kupë, duke shtuar edhe më shumë zërat.

Nuk bëhet fjalë për një vendim sportiv, por Gega prej disa ditësh nuk ndihet mirë, ka pasur temperaturë dhe për të mos rrezikuar asnjë nga stafi dhe lojtarët, nuk ka qenë i pranishëm as në seancat e fundit stërvitore dhe as në sfidën kundër Besës.

Gega është vetë izoluar në pritje të përgjigjes së tamponit pasi dyshohet se mund të jetë i prekur nga COVID-19.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Kukësi kthen ndeshjen dhe kualifikohet në Kupë

Thu Nov 12 , 2020
Kanë përfunduar ndeshjet në Kupën e Shqipërisë. Në sy bie fitorja e Kukësit me përmbysje 2-1 ndaj Besës dhe në këtë mënyrë verilindorët janë kualifikuar në raundin tjetër. Pjesa e parë është mbyllur në favor të Besës, por gjatë pjesës së dytë Kukësi e ka kthyer rezultatin. Limaj në minutën […]