Kukësi ka nisur merkaton e sezonit të ri duke nënshkruar me mesfushorin nga Elbasani, Ardit Hila. Pas aventurave në Kosovë, Hila rikthehet në Superligën shqiptare. Njoftimin e ka bërë klubi i Kukësit me një postim në Facebook: Njoftimi i klubit të Kukësit: ZYRTARE! Ardit Hila eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit […]

Klubi i Kukësit ka larguar trajnerin Mirel Josa. Në një njoftim për mediat, thuhet se pas bisedave me klubin është vendosur të mos vazhdohet më bashkëpunimi. Klubi i Kukesit perfundoi ne vendin e 6-te sezonin e fundit. Njoftim i klubit Futboll Klub Kukesi njofton se Mirel Josa nuk eshte me […]

Kukësi ka shitur Patrik-Frajdei Eze, i cili ishte ndër të vetmit lojtarë që luante futboll në skuadrën verilindore gjatë sezonit që sapo u mbyll. Eze  është zyrtarizuar te klubi i ri në Katar, Al Ahli. Sulmuesi ka lënë Kukësin teksa verilindorët duke qenë se kishin edhe një vit kontratë me […]

Meti nga Kolesjani i Kukësit stërvitet që në moshën 12 vjeçare. Dy herë kampion në Shqipëri, tre herë në Kosovë. Stërvitet dy orë në ditë, gjashtë ditë të javës. Mbi të gjitha, një 17 vjeçar i edukuar, me kohë të programuar në shkollë, familje dhe stërvitje. Parametrat e Metit janë […]

Kategoria Superiore ka ardhur në fazën finale të saj. Të mërkurën luhen ndeshjet e fundit, ku do caktohet skuadra kampione e ekipet e rëna, por edhe golashënuesi më i mirë i sezonit. Këtë sezon gara ka qenë e fortë mes disa goleadorëve, teksa ata të Kukësit spikasin më shumë se […]