Kryeprokurori i Kukësit u filmua duke marrë para në mes të lokalit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga arrestimi i prokurorit të Kukësit Edmond Karriqi gjatë ditës së djeshme në Kavajë.

Mësohet se prokurori është filmuar duke marrë para në tavolinë nga vëllai i një personi nën hetim për trafik droge.

Shuma e parave që dyshohet rreth 2 mijë euro është marrë në Kavajë, në ambientet e një lokali.

Sipas burimeve vlerat monetare Karriqi i ka marr në Kavajë dhe burime thanë se ka prova gjatë vëzhgimeve, si foto e video për dorëzimin e vlerave monetare.

Fillimisht kanë qenë disa biseda të familjarëve të hetuar nga prokurori, indicie për nisjen e hetimit dhe pas shtrirjes së përgjimeve dhe vëzhgimeve është provuar rasti i korrupsionit, ku për një masë sigurimi prokurori Edmond Karriqi ka marr 2 mijë euro.

Ndërkohë dyshohet edhe për raste tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

VIDEO/ Banorët e Malziut në Kukës festojnë 1 korrikun, ‘Festën e Rrunës’

Thu Jul 1 , 2021
Shkruar nga Ali Hasani Tradicionalisht, në Malzi të Kuksit me 1 korrik të çdo viti është kremtuar ‘ Festa e Rrunës’. Por duhet theksuar se fillimet e kësaj feste datojnë shumë herët dhe se Rruna është një festë pagane, parakristiane, që vazhdon të festohet sot e kësaj dite në fshatrat […]