Kukësi në rënie të lirë, rrezikon rënien nga kategoria

Kukësi vijon të humbasë dhe sigurisht që trajneri Mirel Josa nuk është në pozita të mira. Europa tani as që mund të mendohet më. Trajneri i verilindorëve foli në emisionin ‘Gol pas Goli’ në Supersport dhe sigurisht kjo humbje i dhemb shumë.

‘Është një ngërç që po thellohet, duhet të jemi të kujdesshëm sa i takon marrëdhënies staf-lojtar. Duhet analizuar ndeshja e sotme, sikurse kemi bërë çdo ndeshje. Krijuam raste, edhe pse Skënderbeu ishte ngjeshur prapa. Problemi është se pjesën e dytë ishim shumë larg portës.

Eze ishte i vetmuar dhe i pa pozicionuar sa i takon finalizimeve. Goditja e Skënderbeut na uli psikologjikisht. Nuk kemi probleme fizike. Përmirësohemi duke shënuar dhe duke fituar. Normal presionin e ndjen çdo skuadër. Do mundohemi që ta ulim presionin dhe t’i bëjmë lojtarët të luajnë më lirshëm në ndeshjet në vazhdim’.

‘A rrezikon Kukësi? Nuk është e njëjta situatë si te Tirana. Nuk luajnë vetëm lojtarët, luajmë edhe ne edhe drejtuesit. Duhet ta mbledhin veten sa më shpejt, ashtu sikurse edhe klubi duhet të jetë sa më i kujdesshëm. Ne këto vegla pune kemi dhe me këto do të luajmë deri në fund’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

‘Dilni masivisht në votime’/ Banorët e Kolesjanit në Kukës mbështetje për PD

Mon Apr 5 , 2021
Drejtuesi politik i Partisë Demokratike Flamur Hoxha teksa u takua me votues në Kolesjan të Kukësit u bëri thirrje të votojnë masivisht kundër qeverisë e cila ka larguar nga Shqipëria të rinj, familjarë e profesionistë për shkak të kushteve të rënda ekonomike. ‘Shqipëria meriton një qeveri e cila u shërben […]