Lihet ne burg kryeprokurori i Kukesit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe korrupsionit ka dhënë masën arrest me burg për prokurorin e Kukësit Edmond Karriqi. Ai akuzohet për korrupsion

Drejtuesi i Prokurorisë së Kukësit, u arrestua të mërkurën me kërkesë të SPAK, dyshohet se ka përfituar një ryshfet prej 2 mijë euro. Afera korruptive ka pasur si qëllim lehtësimin e masës së sigurisë për një person, që po hetohej nga Prokuroria e Kukësit për akuzën e “prodhimit dhe mbajtjes së lëndëve narkotike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

‘Të hënën i çojmë lekët, të mërkurën e ke te shpia’, zbardhen përgjimet e prokurorit të Kukësit

Sat Jul 3 , 2021
‘Të hënën i çojmë lekët, ditën e mërkurë e ke bobin ke shpaja’, ishin përgjimet nga SPAK mes familjarëve të personit të arrestuar dhe sekserëve për të ndërhyrë te prokurori Karriqi. I arrestuarit për drogë R.  D., u lirua në 2019 falë ryshfetit prej 2 mijë euro që mori prokurori […]