Mesfushori kuksian, lojtari më i ri i Vllaznisë

Fjoart Jonuzi është lojtari më i ri i Vllaznisë.

Mesfushori kuksian Fjoart Jonuzi është lojtari më i ri i Vllaznisë.

Kuksiani është prezantuar te kuqeblutë pas firmosjes së kontratës për sezonin e ardhshëm.

24-vjeçari ishte pjesë e Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës sezonin e kaluar, ekip me të cilin u shpall nënkampion.

Jonuzi është një prodhim i ekipit të Kukësit, teksa u aktivizua për dy sezone edhe me Laçin.

‘Fjoart Jonuzi ka nënshkruar për Vllazninë një kontratë një vjeçare me të drejtë nga ana e Klubit për rishikimin e saj në merkaton e Janarit nëse performanca e lojtarit nuk është në nivelin e dëshiruar nga stafi teknik.

Jonuzi është pëlqyer nga traineri Brdaric për të patur një forcë më tepër në mesfushë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shifrat/ Ja sa raste me koronavirus ishin sot në Kukës

Fri Sep 18 , 2020
Edhe sot Kukësi ishte në listën e ministrisë së Shëndetësisë, për rastet me koronavirus. Ndryshe nga dje, numri i të infektuarve të rinj ishte më i vogël. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, sot janë evidentuar nga 1 rast në Kukës, Has dhe Tropojë. ‘Janë kryer në 24 orët e fundit 833 […]