Peshqit e Drinit/ Libri me studime i biologut Arben Palushi

Ka dalë nga botimit një libër i veçantë për lumin Drin.

Bëhet fjalë për librin ‘Peshqit e Drinit’ të biologut kuksian Arben Palushi.

‘U botua libri i biologut Arben Rrahman Palushi

Peshqit e Drinit

Beni, ma tepër se pasionant.

Natyrisht, puna pasionante dhe me plot dashni herdokur e jep rezultatin e vet’, shkruan në Facebook publicisti dhe shkrimtari, Petrit Palushi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Të tjera infektime/ Koronavorusi i merr jetën tropojanit

Mon Oct 26 , 2020
Një tjetër qytetar nga Tropoja ka humbur jetën për shkak të koronavirusit. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, bëhet fjalë për një 88-vjeçar i cili ishte i shtruar në spitalin Covid-2, Sanatoriumi. Ndërkaq në Tropojë janë shënuar edhe 2 raste të reja me koronavirus. Ndërkaq në Kukës dhe Has nuk janë […]