Prokuroria shpall në kërkim Abedin Oruçin

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut të Kukësit Abedin Oruçi është shpallur në kërkim nga prokuroria.

Institucioni i akuzës i ka dërguar policisë urdhër-arrestin për Oruçin me qëllim ndalimin e tij, thanë burime nga policia lokale e Kukësit.

Ndaj Abedin Oruçit prokuroria ka ngritur disa akuza, si ‘Kanosje për shkak të detyrës’, ‘evazion fiskal’ dhe ‘ndërtim pa leje’.

Ndaj Oruçit janë bërë hetime prej disa javësh.

Njoftimi i policisë:

Më datë 20.10.2020, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, ka nxjerrë urdhër ndalimi për shtetasin A.O., 54 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik’, ‘ Kanosja për shkak të detyrës’ si dhe ‘Pushtimi i tokës’ .

Po punohet për kapjen e shtetasit A.O.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shkarkohet nënprefekti i Tropojës, ja kush e zëvendëson

Fri Oct 23 , 2020
Ditën e sotme është shkarkuar nënprefekti i Tropojës, Granit Kurmekaj. Vendimi është bërë publik pas mesdite dhe në vend të tij është emëruar Mujo Gosturani. Pritet të ketë edhe shkarkime të tjera, ku flitet dhe për një shkarkim të mundshëm nënprefektit të Kukësit. Nuk dihen ende shkaqet e shkarkimit të […]