VIDEO/ Bora zbardh Kukësin, trashësia i kalon 20 cm në disa zona

Kukësi është përfshirë mëngjesin e sotëm nga reshje të dendura bore, e cila ka zbardhur të gjitha njësitë administrative, duke krijuar shtresa akulli në rrugë e për pasoj janë shfaqur edhe vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Lëvizja e automjeteve po bëhet me zinxhirë dhe goma dimërore në rrugët si Kukës-Peshkopi, Kukës-Shishtavec apo Krumë-Kam-Tropojë. Trashësia e…

Read More