Trafik i madh në doganën e Morinit

Ndërsa na ndajnë edhe dy ditë nga Viti i Ri, pasditen e sotme është regjistruar një fluks i lartë makinash në doganën e Morinit.

Radhët e gjata të makinave janë në drejtim të Kosovës, por edhe anasjelltas. Numri më i lartë i qytetarëve janë emigrantë kosovarë që po kthehen për festat e fundvitit nga shtete të ndryshme.

Policitë kufitare të Shqipërisë dhe të Kosovës po punojnë me nga 5 sportele dhe procedurë të përshpejtuar.

Pavarësisht situatës së COVID, emigrantët kanë zgjedhur të kthehen në atdhe për festa dhe gjatë këtyre ditëve të fundit ka pasur fluks të lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shkërmoqet Kukësi, Partizani fiton 4 me 1

Sun Dec 27 , 2020
‘Demat e Kuq’ kanë mposhtur Kukësin e Skënder Gegës me rezultatin e thellë 4-1 në sfidën e javës së 11-të të Kategorisë Superiore, duke i shkaktuar një humbje historike verilindorëve. Kjo është disfata më e thellë e Kukësit në Kategorinë Superiore. Asnjëherë më parë nuk kishte ndodhur që skuadra verilindore […]