VIDEO/ Reshjet e fund vitit rrisin nivelin e liqenit të Fierzës

Liqeni i Fierzës është në nivele të ulëta, një gjë e pazakontë për këtë stinë.

Por reshjet e ditëve të fundit të vitit 2020 duket se kanë rritur prurjen e ujit në liqenin e Fierzës.

Sipas të dhënave të sotme, liqeni është në nivelin prej 275 metra, duke qenë shumë poshtë nivelit normal.

Më poshtë, ndiqni kronikën e përgatitur nga gazetari Sulejman Dida, për RTSH Kukësin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mesfushori i Kukësit në formacionin më të mirë të 2020

Mon Jan 4 , 2021
Mesfushori Vesel Limaj është përzgjedhur nga “RTSH” në formacionin më të mirë të vitit 2020. Mesfushori i skuadrës verilindore, e mbylli vitin 2020 me paraqitje fantastike duke qenë edhe protagonist me ekipin dhe duke bërë paraqitje dinjitoze në Ligën e Europës ndaj Slavias dhe ndaj Wolfsburg. Urime Vesel! Një trofe […]