Ja si kanë ecur punimet në ndërtimin e stadiumit të Kukësit

Read Time:49 Second

Punimet në stadiumin e Kukësit po vijojnë. Sipas klubit të Kukësit, brenda pak kohësh stadiumi do të jetë gati për të pritur ekipin, pas shumë kohësh mungese.

Aktualisht është bërë porosia për tapetin, i cili do të jetë 100% natyral. Ndërkohë që janë porositur edhe stolat dhe impianti i ndriçimit.

Me ritme të kënaqshme ka ecur edhe puna në tribunën pas porte, e cila ka nisur me vonesë krahasuar me pjesën tjetër të stadiumit, pasi presidenti i klubit Safet Gjici kërkonte të përfshinte në projekt, për ta marrë nën administrim edhe fushën e lojërave me dorë.

Pikërisht për këtë arsye, mjetet e bashkisë shkatërruan dhe palestrën e mundjes dhe dhomat  e zhveshjes, por Gjici nuk mundi të çonte deri në fund projektin e tij, pasi u bllokuar nga Federata e Lojërave me dorë.

Tribuna pas port ka nisur të marrë formën dhe brenda pak kohësh, do të jetë gati.

E sigurt është që Kukësi e nis sezonin e ri në stadiumin e vet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Unë do të luftoj me ju-Nga Flamur Hoxha
Next post FOTO/ Masakër mjedisore në liqenin e Kukësit, mbushet plot me plehra