February 27, 2024

Koronavirusi/ 1 rast i ri në Kukës dhe 1 në Tropojë

1 min read

Kukësi vazhdon të ketë raste të reja të infektimeve me Covid-19.

Sipas të dhënave zyrtare nga ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit në Kukës është evidentuar 1 raste me koronavirus.

Një tjetër rast është evidentuar në Tropojë.

‘Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 496 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 68 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 34 raste në Tiranë, 10 në Krujë, 5 në Durrës, 3 në Shkodër, nga 2 raste në Dibër, Shijak, nga 1 rast në Kurbin, Korçë, Elbasan Kukës, Lezhë, Vlorë, Tropojë, Kamëz, Ura Vajgurore, Vau i Dejës, Prrenjas, Klos.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 66 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 2463 që nga fillimi i epidemisë’, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *