Koronavirusi/ 1 rast i ri në Kukës dhe 1 në Tropojë

Kukësi vazhdon të ketë raste të reja të infektimeve me Covid-19.

Sipas të dhënave zyrtare nga ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit në Kukës është evidentuar 1 raste me koronavirus.

Një tjetër rast është evidentuar në Tropojë.

‘Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 496 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 68 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 34 raste në Tiranë, 10 në Krujë, 5 në Durrës, 3 në Shkodër, nga 2 raste në Dibër, Shijak, nga 1 rast në Kurbin, Korçë, Elbasan Kukës, Lezhë, Vlorë, Tropojë, Kamëz, Ura Vajgurore, Vau i Dejës, Prrenjas, Klos.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 66 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 2463 që nga fillimi i epidemisë’, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Protesta e Rrugës së Kombit ishte kryengritje kundër oligarkisë

Wed Jul 22 , 2020
Dy vjet pas protestës kundër tarifës së koncesionit të autostradës Milot-Morinë, organizatorët tregojnë se si qeveria dhe opozita u rreshtuan në krah të koncesionarit, ndërsa të arrestuarit që nuk pranuan dënimin me marrëveshje, vazhdojnë prej vitesh të orvaten në gjykata në kërkim të pafajësisë. Nga Bashkim Shala-BIRN Ibsen Elezi, ish-këshilltar […]