Reshjet e dëborës, zonat në Kukës që janë pa energji elektrike

Ndonëse reshjet e dëborës kanë pushtuar rreth 80 % të territorit, rrugët nacionale janë të hapura dhe qarkullimi i automjeteve vijon normalisht.

Megjithatë autoritetet bëjnë thirrje që drejtuesit të pajisen me gomat e dimrit dhe zinxhirë.

Probleme raportohen në veri të vendit ku disa fshatra vuajnë mungesën e energjisë elektrike. Sheqerasi, Sovjani dhe zona e Gorës në Kukës nuk kanë drita prej disa kohësh.

Grupet e punës së OSHE-së raportojnë se po punohet për rikthimin e energjisë në këto zona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dhunuan policët që shkuan të arrestojnë Abedin Oruçin, 4 lirohen 2 mbesin në burg

Fri Jan 15 , 2021
Në Gjykatën e Kukësit u zhvillua sot seanca e vlerësimit të masës së sigurisë për 6 të arrestuarit e ngjarjes në Kukës, për kapjen e personit në kërkim Abedin Oruçi, ish-kryetar i këshillit të qarkut Kukës. Burime bëjnë me dije se me datën 12 janar 2021 në lokalin e Abedin Oruçit kanë […]