VIDEO-FOTO/ 10-vjeçarja kuksiane shpallet kampione e mundjes për femra

Femra e parë kampione në sportin e mundjes në Shqipëri është kuksianja 10 vjeçare, Erglena Domi.

Ajo ka fituar vendin e parë në Turneun Ndërkombëtar të Mundjes për femra, në stilin e lirë.

Ky turne është mbajtur ditën e shtunë në Kaçanik në Kosovës

Në këtë kampionat garuan vajza nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Serbia.

10-vjeçarja Erglena Domi do të përfaqësojë Shqipërinë në Kampionatin Europian që do të mbahet në muajin shtator, në Serbi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Aksidenti i frikshëm në Kukës, makina ra në humnerën 40 metra

Mon Jun 21 , 2021
Një person ka mbetur i plagosur rëndë pasi makina e tij ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar 40 metra në humnerë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e të shtunës, në rrugën e vjetër Kukës-Tiranë, pranë minierës së Kalimashit. Drejtuesi i mjetit, i identifikuar si R.P, 58 vjeç, besohet se ka […]