3 të vdekur në Prizren nga koronavirusi

Brenda 24 orëve janë raportuar 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 3 raste (84, 79, 53 vjeç), Ferizaj 2 raste (77, 47 vjeç), Gjakovë 2 raste (80, 77 vjeç), Kamenicë 2 raste (62, 54 vjeç), Malishevë 2 raste (79, 67 vjeç), Suharekë 2 raste (76, 70 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (77 vjeç), Lipjan 1 rast (70 vjeç), Podujevë 1 rast (83 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 39.057 raste nga 142.769 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.005 raste të vdekjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kukësi ja del përballë Vllaznisë, fiton 4 me 2

Sun Nov 29 , 2020
Janë zhvilluar sot ndeshjet e xhiros së pestë të Superligës së Shqipërisë në futboll. Ndeshje interesante u zhvillua ndërmjet Vllaznisë dhe Kukësit. Ndeshja është mbyllur me fitoren e skuadrës së Kukësit, që ka arritur të marrë fitoren e dytë radhazi duke mundur Vllazninë në Shkodër. Ndeshja e radhës Kukësi e […]