Ekskluzive/ 64 emrat që ka propozuar PD në Kukës si kandidatë për zgjedhjet e reja

Read Time:39 Second

Prej javësh Partia Demokratike ka nisur fushatën, duke kërkuar emra të rinj dhe të pastër për të kandiduar në zgjedhjet e ardhshme.

Ky proces ka prekur edhe PD-në e Kukësit e cila është përfshirë në procesin zgjedhor të kandidatëve.

Qindra emra janë propozuar nga anëtarësia e PD-së së zonës tonë, ndërsa vetëm 64 prej tyre kanë plotësuar kushtet e vendosura nga selia qendrore e PD-së në Tiranë.

Emrat e kandidatëve të propozuar nga anëtarësia e PD-së së Kukësit, janë sjellë në selinë qendrore në Tiranë, ku edhe pritet të dalin disa prej tyre për tu votuar sërish nga anëtarësia e PD-së gjatë muajve shtator dhe tetor.

Luma Post ka siguruar listën me 64 emrat që janë propozuar nga anëtarësia e PD-së së Kukësit.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Nuk pyesin për Covid/ 10 mijë shqiptarë të Kosovës kalojnë Morinin çdo ditë
Next post VIDEO/ Korrik-Gusht, shtegu i ngjyrave vendi më i vizituar në Kukës