Kukësi ka arritur të fitojë me rezultatin 1-3 sfidën ndaj Egnatias në stadiumin e këtyre të fundit në një ndeshje ku ishte shumë e luftuar nga të dyja krahët.

Ndeshja u zhbllokua nga Kukësi me Dacin në minutën e 22’ duke përfituar nga gabimi i mbrojtësve rrogozhinas duke realizuar golin e parë.

Goli i dytë erdhi nga një ‘Tiki-Taka’ e Kukësit falë 20 pasimeve të sakta dhe Peposhi shënon golin e dytë për verilindorët.

Bruno Telushi ngushton diferencën në minutën e 90’ pas një ‘silure’.

U duk sikur takimi në minutat e fundit do të merrte një tjetër rrjedhë, por ishte Milunovië ai që realizon golin e tretë dhe të fundit të ndeshjes për t’i dhënë tre pikët e para Kukësit që në javën e parë të kampionatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *