FOTO/ Ndahet nga jeta në Bruksel, bicjani Qazim Gjana

Ngushëllime Familjes Gjana!

Sot në Bruksel Belgjike, u nda nga jeta Qazim Gjana!

Qazim Gjana, nga fshati Bicaj Kukes, i arratisur prej diktaturës komuniste, ku gjithë jetën e Tij, e vuri në shërbim te çështjes kombëtare për një Shqipëri Etnike!

Atdhetari Qazim Gjana, edukoj djemtë e Tij me ndjenje atdhetashurie e kombëtariteti, te cilët pa harruar zakonet Shqiptare, u shkolluan ne perëndim dhe kontributin e tyre e vendosen ne shërbim te kombit dhe te legalitetit për një kauzë mbretërore, njeri prej tyre, miku ynë Sulejman Gjana, ish-kryetar i Partisë Lëvizja e Legalitetit.

I paharruar kujtimi i Qazim Gjanës

Zoti i dhëntë xhenetin, këtij besimtari dhe atdhetari te nderuar.

Në foto kryesore, në krye te vendit Qazim Gjana.

Luma Post ngushëllon familjen Gjana dhe miqtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Pa patentë dhe me sirianë në makinë, kapet i riu në Morin

Sun Jul 12 , 2020
Në kuadër të kontrolleve në akset rrugore dhe në kufirin e gjelbër, evidentohet dhe arrestohet në flagrancë një shtetas, për ‘Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit’ kundrejt fitimit dhe ‘Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt’. Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Kukës arrestuan në […]