Kukësi rikthehet te fitorja pas 4 humbjesh

Read Time:40 Second

Pas katër humbjeve radhazi, Kukësi u rikthye te fitorja pasi ditën e sotme mposhti Apoloninë në transfertë me rezultatin 1-3.

Verilindorët e nisën sfidën mjaft mirë, pasi kaluan shumë shpejt në avantazh me anë të Ibraimit, që u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Fierakët nuk u dorëzuan dhe kërkuan golin e barazimit, që do të vinte në minutën e 60-të, pas një silure të Smaçit.

Megjithatë, vendosmëria e Kukësit ishte e madhe dhe në 76-tën minutë, Peposhi kaloi sërish të tijtë në avantazh. Për të mbyllur përfundimisht llogaritë mendoi Eze, që devijoi saktësisht me kokë nga një këndore.

Kështu, me rezultatin 1-3, Kukësi merr tre pikët dhe shkon në kuotën e 20 pikëve në vendin e gjashtë, ndërsa Apolonia mbetet e parafundit me 12 pikë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ikën Asllan Hoxha, Ilir Muçmata drejtori i ri i Ujësjellësit në Kukës
Next post Trinjakët gëzojnë familjen Qema nga Hasi