Short ferri për Kukësin, përballet me Volfsburg

Skuadrat shqiptare të Kukësit, Laçit dhe Teutës kanë njohur rivalët e tyre në raundin e dytë të Ligës së Europës.

Shorti I hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë ekipit kuksian me gjermanët e Volfsburg.

Në raundin tjetër të Europa League, Teuta do të luajë kundër spanjollëve të Granada, ndërsa Laçi do të përballet me izraelitët e Hapoel Ber Sheva.

Ndeshjet e raundit të dytë në Ligën e Europës do të zhvillohen më 17 shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Disa shkolla në Kukës nisin mësimin

Mon Aug 31 , 2020
Disa shkolla fillore në zonat rurale të bashkisë së Kukësit kanë hapur sot dyert për nxënësit. Kjo për shkak për mungesës së internetit, nxënësit kanë mbetur prapa me programin mësimor. Ata do të bëjnë mësim nëpër klasa deri në 14 shtator kur do të fillojë mësimi i rregullt. Drejtues të […]