‘Sprinterin’ plot me sirianë, dy tiransa kapen në Morin

Policia ka vënë në pranga dy të rinj, pasi po transportonin në mënyrë të paligjshme 36 emigrantë.

Në pranga u vunë 33-vjeçari me iniciale E. P. dhe 22-vjeçari me iniciale M. D., të dy banues në Tiranë.

Të rinjtë u kapën në afërsi të Pikës Kufitare të Morinit, me automjetin fugon tip ‘Sprinter’, me të cilin po transportonin 36 shtetas sirianë.

Të dy do t’i ndihmonin shtetasit sirianë, kundrejt fitimit, që të kalonin kufirin në drejtim të Kosovës, në mënyrë të paligjshme.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale ‘Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ashtu siç pritej/ Rikthehet koronavirusi në Kukës, ja sa raste

Sun Oct 4 , 2020
Ashtu siç pritej sot është rikthyer koronavirusi në Kukës. Në raportimin ditor, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në Kukës është shënuar 1 rast. ‘Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 104 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Fier, […]