Vdekja e Meriman Gashit tek aeroporti, PD: Dyshime se po manipulohet shkaku i vdekjes

Partia Demokratike dega Kukës ka akuzuar policinë dhe strukturat shtetërore se po përpiqen të manipulojnë shkaqet e vdekjes së 35-vjeçarit Meriman Gashi që vdiq mesditën e sotme në aeroportin e Kukësit.

Në një reagim në faqen e Facebook, PD shkruan se familjarët kërkojnë drejtësi.

Reagimi i plotë i PD-së së Kukësit:

Vdes në punë në aeroportin e Kukësit 35 vjeçari, familjarët: Dyshojmë se do të manipulohet shkaku

Punëtori Merimam Gashi rreth 35 vjeç nga fshati Nangë, babai i dy fëmijëve ka gjetur vdekjen aksidentalisht gjatë punës në aeropotin e Kukësit.  Ngjarja e rëndë është njoftuar jozyrtarisht orën 13:00.  Prej asaj kohe e deri tani, ora 18:00 trupi i viktimës ndodhet në morgun e spitalit ku ekspertët e kriminalistikës ende nuk kanë deklaruar shkaqet e vdekjes.  Familjarët dhe farefisi i Gashit janë të shqetësuar se ngjarja do të manipohet.  Gazetarët lokalë e kanë intervistuar mixhën Abdulla Gashi.

Mediat në Tiranë e kanë fshirë lajmin gjatë orëve të pasdites nga presioni i oligarkëve apo vetë qeveria.

Shtrojmë pyetjen: ç’do të bëhej nëse ngjarja do ti ndodhte një kompanie jokoncesionare?

Kjo është vdekja e dytë aksidentale në pak muaj në këtë aeroport.

Familjes Gashi i shprehim ngushëllimet tona, ndërsa kërkojmë që sa më shpejt të jetë e mundur të bëhet zbardhja e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Policia vazhdon heshtjen për vdekjen në aeroport, por thotë se po heton 10 biznesmenë kuksianë se nuk sigurojnë punëtorët

Thu Feb 25 , 2021
Kur kanë kaluar më shumë se 10 orë nga ngjarja e rëndë në aeroportin e Kukësit, policia lokale vazhdon të heshtë në lidhje me vdekjen e të riut Meriman Gashit. Ende nuk dihet versioni zyrtar që do të publikohet për vdekjen e të riut të goditur nga eskavatori, i cili […]