• Thu. Jun 13th, 2024

VIDEO/ 10 emigrantë në bagazh, momenti kur makina ndalet nga policia, ikën i riu kuksian

Policia e Kukësit ka publikuar videon e ndalimit të një makine me 10 emigrantë të paligjshëm në bagazh.

“Në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”, shërbimet e Policisë i kanë bërë shenjë ndalimi automjetit tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin D. M., i cili nuk i është bindur urdhrit të tyre, por është larguar me shpejtësi në drejtim të fshatit Breg Lum, duke rrezikuar jetën e punonjësve të Policisë, dhe më pas ka braktisur automjetin me të cilin transportonte 10 shtetas të huaj”, lexohet në njoftimin e policisë.

Nga hetimet e kryera dyshohet se shtetasi D. M. do t’i ndihmonte shtetasit e huaj, që të kalonin në mënyrë të paligjshme, kufirin me Kosovën, kundrejt fitimit. Shtetasi D.M., 40-vjeçar, është shpallur në kërkim për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *