VIDEO/ Në Kukës mbërrin dimri, nisin reshjet e dëborës

Qarku i Kukësit është ‘mbështjellë; nga prezenca dimërore ku në alpet e disa zonave ka rënë dëborë.

Bora ka nisur në zonat malore si Novosej, Shishtavec, Borje e Trojan ku ka pasur dhe ulje të temperaturave.

Prezenca e dëborës është ndjerë edhe në rrugën Kukës-Shishtavec ndërsa nuk raportohet për probleme.

Siç duket edhe nga pamjet në qarkun e Kukësit ka ‘mbërritur’ dimri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *