32 vjet drejtesi e pa dhene!-Nga Arif Rexhmati

Vetem nje vit para ekzekutimit ai do te shkruante:”Vdekja per Liri nuk me tremb aspak. Si e duron robnine zemra e nje trimi?”.

Ky eshte kushtrimi i Martirit, Poetit, Antikomunistit tone te madh i cili tashme mban titullin “Nderi i Kombit” per brezat dhe politiken.

Ky eshte Kushtrim per te mos harruar se nga ata qe firmosen per varjen e Havzi Neles ishte edhe Kristaq Rama i ati i Edvin Rames.

Ky eshte kushtrim per te mos harruar ne, se ata qe dhane denimin me varje te Havzi Neles jane dekoruar nga kjo mazhorance qe sot qeveris vendin.

Ky eshte kushtrim per drejtesi te pa dhene per shpirtin e Havzi Neles dhe 144 kuksianeve antikomuniste te pushkatuar apo te vdekur ne burgjet komuniste dhe mijera shqiptareve te tjere .
………

Vetem 32 vjet me pare me 10 Gusht 1988 ne nje shesh te qytetit te varfer te Kukesit , dora gjakatare firmosi te varte trupin por jo shpirtin e lire te Havzi Neles ….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ndryshime në Policinë e Kukësit, kush ikën e kush vjen

Tue Aug 11 , 2020
Ndyshime në Policinë rrugore Kukës. Shefi i Qarkullimit në Kukes, Robert Ibrahimi është liruar nga detyra që mbante në Kukës. Mësohet se ai është emëruar në Sektorin e Drejtimit ne Drejtorine e Menaxhimit dhe Drejtimit ne Departamentin per Sigurine Publike ne Drejtorine e Pergjitheshme Te Policise se Shtetit Ndërsa në […]