• Tue. Jun 18th, 2024

Arif Rexhmati

  • Home
  • Arif Rexhmati nuk pranon primare: S’kemi pse ti zhvillojmë, s’i shërbejnë bashkimit

Arif Rexhmati nuk pranon primare: S’kemi pse ti zhvillojmë, s’i shërbejnë bashkimit

Emri i tij figuroi në listën e kandidatëve për primare që do të organizojë Partia Demokratike të dielën e 27 gushtit për të përzgjedhur kandidatin për bashkinë e Kukësit, por…

Primaret në Kukës zhvillohen të dielën, këta janë kandidatët

Ditën e dielë në datë 27 gusht do të zhvillohen primaret në Kukës, nga ku do të dalë kandidati i opozitës për bashkinë, në zgjedhjet që pritet të zhvillohen në…

Kush po i provokon përsëri kuksianët?

Nga Arif Rexhnati Po bëhen disa ditë që në tokat e Gostilit punojnë makineri të rënda pa leje, pa marreveshje, pa kompensuar pronarë, por më e turpshme është se as…

Kryesuesi i listës së PD/ Prezantohet Flamur Hoxha në Kukës

Kreu i PD-së së Kukësit, Arif Rexhmati ka bërë të ditur se sot është prezantuar me strukturat e partisë, Flamur Hoxha, i deleguari i kreut demokrat Lulzim Basha. Reagimi i…

FOTO/ Kopshti në lagjen 5 pa ngrohje, edukatoret presin pemët për të ndezur zjarr

Kopshti në lagjen 5 në qytetin e Kukësit ka mbetur pa ngrohje. Të ndodhur në këtë situatë, edukatoret kanë vendosur që të presin pemët për të ngrohur vogëlushët. Denoncimin e…

Moti i keq në Kukës, akull, borë dhe mungesë energjie në gjithë zonat

Situata e motit në Kukës është e rëndë edhe pse nuk përmbytje, por reshjet e borës dhe moti i ftohtë ka sjellë dëme të mëdha. Kreu i PD-së së Kukësit,…

30 vite PD e Kukësit, mesazhi i kryetarit aktual, Arif Rexhmati

Nga Arif Rexhmati 5 Janar 1991- 5 Janar 2021 Demokratë dhe qytetarë tê Kukesit, Gezuar 30 vjetorin e themelimit te Deges se PD-Kukes! Respekt dhe mirenjohje per 15 nismetaret e…

Kur Ballkani ndizej flakë, bicjanët luftonin e mësonin shqip-Nga Arif Rexhmati

‘Plang e shtëpi unë do t’i kalli gjuhën shqipe do ta ngjalli’ Ishin vargjet e mulla Jonuzit që mbajtën të ndezur dëshirën e madhe për dije e arsim shqip, të…

Kandidatët/ Flet kreu i PD Kukës: Mashtrimet e Gjicit dhe vendimi i parë i Bashës…

Partia Demokratike ka ndezur motorët e fushatës zgjedhore. Së shpejti kjo forcë politike do të ketë gati ekipin e ri me të cilët do të shkojë tek shqiptarët për të…

Denoncimi i kryetarit të PD në Kukës: Po u bëhet presion mësuesve, u kërkohet …

Nga Arif Rexhmati Sot ne mengjes, nje mesuesi te nderuar ne Kukes, ZVA e Kukesit i dergoi kete sms. Ne vend qe te interesohet per mbarevajtjen e mesimit ne shkolla,…