FOTOLAJM/ Duke mbledhur boronica në bjeshkët e Kukësit

Të shumtë janë banorët që gjatë verës dalin në bjeshkë.

Jo vetëm për verim, apo me bagëti, por banorët gjatë fundit të korrikut dhe muajit gusht mbledhin edhe bimë medicinale.

Një e tillë shumë e rëndësishme është edhe boronica e cila gjendet në bjeshkët e Kukësit.

Dhe mbledhja e saj është një proces jo shumë i lehtë, pasi kërkon punë, kohë dhe lodhje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Rëndohet situata në Kukës, rekord rastesh me koronavirus

Mon Aug 24 , 2020
Situata e koronavirusit Covid-19 në Kukës duket se është drejt rëndimit. Ditët e fundit shifrat kanë qenë të larta dhe ditën e sotme kanë shënuar rekord. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 12 raste në Kukës gjatë 24 orëve të fundit. Gjithashtu 2 raste janë shënuar në Has. ‘Nga […]