Në Prizren vdes një 31 vjeçar nga Covid-19

Shtatë persona kanë vdekur dhe 169 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Në mesin e të vdekurve është edhe një 19-vjeçar nga Mitrovica dhe një 31-vjeçar nga Prizreni.

Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.050 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë 2 raste (19, 77 vjeç), Pejë 2 raste (75, 76 vjeç), Istog 1 rast (70 vjeç), Prishtinë 1 rast (80 vjeç) dhe Prizren 1 rast (31 vjeç).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Pak testime/ Ja sa raste me koronavirus janë sot në Kukës

Mon Jan 4 , 2021
Numri i testimeve ka rënë ditët e fundit, për shkak të festave dhe ditëve të gjata të pushimit të administratës. Ministria e Shëndetësisë tha sot se në të gjithë vendin janë kryer 1281 testime. Në Kukës në 24 orët e fundit janë shënuar 4 raste të reja. Një ditë më […]