Rritet numri i rasteve me koronavirus në Kukës e Has

Ka pasur një rritje të rasteve me koronavirus në Kukës dhe në Has.

Nga të dhënat zyrtare të ministrisë së Shëndetësisë, gjatë ditës së sotme janë shënuar 4 raste në Kukës dhe 4 në Has.

‘Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 63 raste në Tiranë, 10 në Durrës, 8 në Fier, nga 4 raste në Kukës, Has, nga 3 raste në Krujë, Lushnje, nga 2 raste në Korçë, Elbasan, Kavajë, Tepelenë, Divjakë, dhe nga 1 rast në Shkodër, Kurbin, Lezhë, Vlorë, Mirditë, Mallakastër, Përmet, Sarandë, Dibër, Himarë, Klos, Shijak’, bëri të ditur ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kosova vendos në karantinë për 7 ditë, këdo që kthehet nga Shqipëria

Mon Jul 27 , 2020
Qeveria e Kosovës sot ka paralajmëruar se ka vendosur që të rishikojë sërish masat për parandalimin e Covid-19 në vend. Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë është shënuar numër rekord i rasteve të reja me Covid, ku përveç 276 rasteve të reja  kanë humbur jetën 8 persona. Ministria […]