Kukësi pa busull, barazon me Apolloninë

Tjetër rezultat negativ për Kukësin. Skuadra e Mirel Josës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në ‘Elbasan Arena’ ndaj Apolonisë.

Një përballje ku nuk mungoi kartoni i kuq, penalltia si dhe golat.

Verilindorët mbetën fillimisht me 10 lojtarë pas daljes me kartonin e dytë të verdhë të Bytyçit në minutën e 42-të, teksa Ibraimi shënoi me penallti në shtesat e pjesës së parë.

Në fragmentin e dytë të lojës, fierakët ishin më kërkues, teksa gjetën baraspeshën me Mario Gjatën.

Ky ishte barazimi i katërt radhazi për Apoloninë dhe ndeshja e 5-të radhazi pa fitore për Kukësin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Një variant i legjendës së mbajtjes së fjalës së dhënë në krahinën e Lumës-Nga Besim R. Cengu

Sun Mar 14 , 2021
(Kënga e Fatës dhe Alisë) Se si ra fjala një ditë me Sulejman Didën, ndërsa po bisedonim për motërzimet e Legjendës së mbajtjes së fjalës së dhënë. Atë ditë Sula kishte ardhë në Tiranë për të realizuar një intervistë për të vlerësuar krijimtarinë e mikut tonë të ndjerë Besnik Hallaçi. […]