Pa patentë dhe me sirianë në makinë, kapet i riu në Morin

Në kuadër të kontrolleve në akset rrugore dhe në kufirin e gjelbër, evidentohet dhe arrestohet në flagrancë një shtetas, për ‘Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit’ kundrejt fitimit dhe ‘Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt’.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin K. V., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi u kap nga shërbimet e Policisë, në fshatin Morinë, me automjetin tip ‘Volkswagen’, me të cilin po transportonte 4 shtetas sirianë.

Shtetasi K. V., kundrejt fitimit do t’i ndihmonte shtetasit sirianë që të kalonin kufirin në drejtim të Kosovës, në mënyrë të paligjshme.

Gjatë verifikimit të dokumentacionit rezultoi se ai drejtonte mjetin pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale ‘Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve’ dhe ‘Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Festa e bjeshkëve, Bushtrica i shtohet atraksioneve të turizmit malor

Sun Jul 12 , 2020
Festa e bjeshkëve është aktiviteti më i ri që synon të promovojë turizmin malor në Qarkun e Kukësit. Bushtrica ishte vendi që mblodhi banorët e zonës, drejtues të pushtetit lokal dhe ministrin e Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. Qëllimi është për të tërhequr vëmendjen e turistëve për bukuritë natyrore të […]