Çfarë po ndodh në Kukës? Rritet sërish numri i personave me Covid

Shqetësuese është situata në Kukës në lidhje me rastet e reja me koronavirusin Covid-19.

Ditë pas dite shtohen rastet e reja.

Nëse një ditë më parë ishin 6 raste të reja, sot janë 7 të tillë.

Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë gjatë komunikimit të përditshëm me median.

Gjithashtu raste të reja janë shënuar dhe në Has.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

54 raste në Tiranë, 10 raste në Kamëz, nga 7 raste në Elbasan dhe Kukës, 6 raste në Korçë, nga 5 raste në  Durrës dhe Shkodër, nga 4 raste në Fier dhe Kavajë, 3 raste në Lezhë, Mirditë, nga 2 raste në Mat, Kurbin, Rrogozhinë, 1 rast në Has, Maliq, Sarandë, Shijak, Vlorë’, bëri të ditur ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Epidemiologët: Në Kukës po shtohet ndjeshëm numri i të rinjve me Covid, vatra kryesore ...

Mon Aug 17 , 2020
Epidemiologët në Kukës raportojnë ulje të vazhdueshme të moshës të të infektuarve nga virusi i ri. Shefja e epidemiologjisë pranë Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Denisa Duraku bën të ditur se duke filluar nga korriku prej pakujdesisë janë moshat nga 25 deri 50 vjeç që preken më shumë se moshat […]