Ndahet nga jeta mësuesi, Nesim Ramallari

Mësuesi në pension Nesim Ramallari, i cili ka dhënë lëndën e Gjuhës Shqipe në shkollën ‘9-vjeçare’ ‘Vehbi Shehu’ në Bicaj, ka ndërruar jetë.

Lajmi i trishtë është bërë i ditur nga familjarët.

Mësues Nesim Ramallari prej vitesh ishte larguar nga vendlindja e tij, fshati Muhole dhe jetonte në Vorë me familjen e tij.

Kohët e fundit ai ka qenë i sëmurë dhe dy ditë më parë mësohet se ka ndërruar jetë.

Ngushëllime familjes, miqve dhe të afërmve nga Luma Post

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Tropojani humb jetën nga koronavirusi

Tue Oct 6 , 2020
Një qytetar nga Tropoja ka humbur jetën nga koronavirusi. Lajmi është bërë i ditur nga burime zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë në raportimin ditor. Bëhet fjalë për një 51-vjeçar i cili ka humbur jetën në spitalin Covid-2, tek Sanatoriumi. ‘Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht […]