Ndahet nga jeta Zaim Muslia nga Dukagjini

Me hidhërim, ju njoftojmë të gjithë të afërmëve, miqve, shokëve, bashkëfshatarë dhe banorëve të zonës së Malziut se sot u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme intelektuali dhe njeriun e urte e babaxhan, Zaim Avdi Muslia nga fshati Dukagjin.

I Lindur në Dukagjin,me 20.09.1954, i arsimuar në shkollën e policisë ka ndërruar jete sot me 04.09.2020 ne Tiranë.

Ju njoftojmë se varrimi do bohet nesër me dt 05.09.2020 ora 11, në fshatin Dukagjin.

Të pamet janë 5 ditë në Dukagjin.
I shprehim ngushëllime të sinqerta të gjithë të afërmëve të tij për humbjen e njeriut të tyre të dashur
Zoti e pastë çu në xhehnet.!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Koronavirusi/ Kukësit sot me zero raste

Sat Sep 5 , 2020
Një ditë më parë në Kukës u shënuan 3 raste me koronavirus dhe 6 raste ishin në Has. Por në raportimet e sotme, të Ministrisë së Shëndetësisë, nuk kishte asnjë rast në Kukës, Has apo Tropojë. ‘Nga 860 testime qe janë kryer në 24 orët e fundit, ku përfshihen përfshihen […]