Rinovohen 3 lagjet të qytetit të Kukësit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka shpallur tenderin për rehabilitimin e lagjeve 4, 5 dhe 6 të Bashkisë Kukës.

Kryebashkaku Safet Gjici tha në një prononcim për KTV se çdo ditë dëshmojmë se çfarë themi e bëjmë realitet, një tjetër premtim i mbajtur edhe investimi në tri lagjet në Kukës.

Gjici shtoi se investime të tjera do të ketë në bashkinë Kukës siç është investimi i ujësjellësit.

Po ashtu, ai shtoi se kemi dërguar dy projekte te Fondi i Zhvillimi për hapjen e rrugëve të bjeshkëve me një gjatësi 13.8 km dhe jemi në bisedime për të marrë atë investim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Stafi teknik/ Këta janë njerëzit që do të drejtojnë Kukësin këtë sezon

Wed Aug 19 , 2020
Skuadra e Kukësit ka vijuar nga puna për ndeshjen që do të luajnë në Europa League ndaj Slavia Sofia në 27 gusht. Verilindorët janë transferuar në Tropojë aty ku po kryejnë një mini-fazë përgatitore në mënyrë që të jenë gati për ndeshjen europiane. Në faqen zyrtare në Facebook, Klubi i […]